Skip Navigation LinksHome > Média > Média o nás

Média o nás

Naše produkty jsou na špičkové úrovni, proto se o nich můžete dočíst i v nejrůznějších médiích. Kdo a co o našich výrobcích napsal si můžete přečíst v této kapitole.

Retii koupil zbrojní magnát Strnad

1.4.2016 - Pardubickou Retii koupil zbrojní magnát Strnad
Vlastník automobilky Tatra koupil pardubickou společnost vyrábějící radary.

RETIA se uchází o zakázku na mobilní radary

3.3.2016 - Pardubická firma Retia pokukuje po zakázce desetiletí. Vláda tento týden schválila záměr ministerstva obrany začít vyjednávat o nákupu osmi mobilních radarů MADR za 3,6 miliardy korun. A Retia má velkou šanci, že se na ní bude podílet.

O UWB technologie je zájem

14.11.2015 - Vývojáři pardubické firmy Retia specializující se na výrobu radarových systémů začali v roce 2005 vážněji zkoumat takzvané UWB technologie.Přes dlouhý vývoj, kličky a chyby došla Retia k unikátnímu ručnímu radaru Retwis.

Společnost RETIA je vedoucí českou firmou v oblasti vojenské elektroniky a záznamových systémů

www.idnes.cz, 5+2 Pardubicko (21.11.2014) Zabývá se vývojem, výrobou a modernizací radarů, raketových prostředků, systémů velení a řízení, záznamových, lokalizačních a komunikačních systémů.

RETIA, a.s. - Nebát se a skočit ...

Česká televize (07/2014) vysílá pořad "Cesty k úspěchu", kde prezentuje portréty úspěšných českých podnikatelů. Poslední pětiminutovka před letními prázdninami byla věnována společnosti RETIA.

IDEB: Radar krátkého dosahu ReVISOR

www.army.cz (15.5.2014) Pardubická firma Retia se může pochlubit celou řadou lokačních prostředků, které už jsou zařazeny do výzbroje Armády České republiky. Na Mezinárodním veletrhu obranné techniky IDEB v Bratislavě představila lokátor krátkého dosahu ReVISOR, který je od dubna letošního roku ve výzbroji 25. protiletadlového raketového pluku Strakonice.

České a slovenské firmy společně vyvíjejí radar pro armádu

deník.cz (14.3.2014) - Tři české a dvě slovenské firmy dnes podepsaly memorandum o spolupráci na projektu 3D radaru středního dosahu typu MADR RL-3DM ReUNION. Zařízení by mohlo nahradit zastaralé radary ruské výroby v armádách České a Slovenské republiky.

Radar ReUNION: Česko a Slovensko společně

armadninoviny.cz (14.3.2014) - Včera došlo k významné události. Pět českých a slovenských firem podepsalo memorandum o vývoji a výrobě radaru středního dosahu ReUNION (celým typovým označením RL-3DM ReUNION). Radar je vyvíjen pro pro Armádu ČR a Ozbrojené síly SR a má také velmi vysoký exportní potenciál.

Česko a Slovensko si vyrobí vlastní mobilní radar

iHNed.cz (5.3.2014) - Tři české podniky (RETIA Pardubice, Eldis Pardubice a Tatra Kopřivnice) zkonstruují se slovenskými (EVPÚ Nová Dubnica a VOP Trenčín) mobilní radar středního dosahu, který v české i slovenské armádě nahradí dosud používané staré ruské výrobky.

Vojenský radar spolu vyrobí Češi a Slováci

E15.cz (3.3.2014) - České a slovenské zbrojovky se vůbec poprvé od vzniku dvou samostatných států v roce 1993 dohodly na společném vojenském projektu. Šestice firem podepíše 13. března memorandum o vývoji a výrobě 3D radaru středního dosahu, který nahradí zastaralá ruská zařízení dosud používaná v ozbrojených silách obou zemí.

Bude náš vzdušný prostor chránit česko-slovenský radar?

Armáda České republiky (AČR) dlouhodobě řeší otázku náhrady morálně i technicky zastaralých radiolokátorů protivzdušné obrany ruské výroby P-37 a P-19.

International Defence Review IHS Janes

Czech, Polish Air Defences jointly test low-level SHORAD

Systém, který ohlídá vojákům záda, budou vyrábět i v Pardubicích

Pardubická RETIA se bude spolu s německým partnerem CASSIDIAN - EADS podílet na jednom z největších zbrojních projektů pro Severoatlantickou alianci (NATO).

Pardubická Retia je mezi vyvolenými, chystá chytrou obranu pro NATO

Společnost RETIA Pardubice se dostala mezi patnáct světových firem, které připravují momentálně nejdůležitější zakázku Severoatlantické aliance.

Pardubická RETIA bude vyrábět pro alianční systém NATO

Pardubická RETIA, a. s. patří mezi patnáct firem z celého světa, které se budou podílet na vývoji a realizaci mobilního pozemního projektu aliančního programu NATO pro sledování pozemních cílů AGS (Alliance Ground Surveillance).

RETIA vstupuje do exkluzívní společnosti firem obranného průmyslu ve světě

Teroristy nebo piráty pomůže spojencům sledovat systém AGS. Na tomto významném projektu NATO se podílí i ryze česká firma RETIA.

International Defence Review IHS Janes

V prestižním International Defence Review IHS Jane's byl publokovám článek o našem novém radaru krátkého dosahu ReVISOR.

RETIA boduje v Maďarsku se záznamovým softwarem

Napsali o nás…

RETIA boduje v Maďarsku se záznamovým softwarem

Magazín týdeníku PROFIT - ČESKÝ EXPORT, číslo 25 - červen 2012

Přístroje firmy RETIA nejdou teroristu i zavalené dítě

článek v MF DNES, 18.7.2012 (viz. přiložený soubor)

Protiletadlový systém zatím brzdí nezájem vlastní armády

Pardubický deník.cz, 18.7.2012

Pardubice - Vylepšený protiletecký systém z Pardubic má šanci ve světě. První ale musí dostat doma.

Zákazníci občas nepočítají s fyzikálními zákony

Hospodářské Noviny, 16.7.2012 (viz. přiložený soubor)

Oči a uši systému RBS 70

Protiletadlový systém RBS-70 uvidí dál …

Prestižní maďarský časopis Aeromagazin o modernizaci KUB

Časopis Aeromagazin o modernizaci PLRK 2K12 KUB (SA-6).

Ze slovenského tisku...

Vybíráme pro Vás ze slovenského tisku článek Softvérovým riešením proti poistným podvodom

2K12 KUB vstal z příslovečného hrobu

článek v Deníku - viz. níže

Rádio Česko a Host Světa o druhé

O náš unikátní software pro rozeznání emocí ReDat VoiceProcessor se zajímal i reportér Českého rozhlasu.

Ruskou raketu lze nahradit

Video Ihned.cz - viz. níže ….

Česko má moderní systém navádění raket

článek na Novinky.cz … viz. níže

Unikátní český program z hlasu vyčte, jak se cítíte

Nejnovější článek Deníku.cz, Pražského deníku aj.

Článek v časopisu Marketing a media

Přečtěte si nejnovější článek otištěný v časopisu Marketing a media (27.2.2012) o tom, že "lhaní se lidem už brzy přestane vyplácet".

Spojujeme se pouze s elitou...

článek v Hospodářských novinách, 24. 2. 2012

Obranný průmysl by mohl pomoci zlepšit ekonomiku České republiky

1.12.2011 Odborný seminář „Inovační potenciál českého obranného a bezpečnostního průmyslu" se uskutečnil 29. listopadu v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Setkání uspořádal poslanec Václav Horáček, z podnětu poslance Jiřího Skalického, ve spolupráci s Asociací obranného a bezpečnostního průmyslu ČR. Setkání bylo dialogem mezi zástupci českých firem vyrábějících produkty pro armádu a bezpečnost České republiky, zástupci armády, ministerstva obrany a poslanci.

Napísali o nás! (zo slovenskej tlače, 10.11.2011)

Poisťovniam pomôže proti podvodom detektor lži

Rastúci počet poistných podvodov prinútil používať hlasový detektor aj detektívov. Hlasový detektor vyhodnocuje zložky ľudskej reči, poisťovňu môže upozorniť na možný podvod.

Napsali o nás! (Lidové noviny, 11.11.2011)

Pojišťovny nasazují detektory lži. Brání se množícím se podvodům

11. listopadu 2011 7:01 PRAHA - "Dobrý den, chtěl bych nahlásit pojistnou událost." Při vyslovení podobné věty v telefonátu s pojišťovnou si již zanedlouho budou lidé žádající od pojišťoven peníze dávat zvýšený pozor na to, co říkají. Jejich oznámení totiž může přezkoumat hlasový analyzátor…

Kouzelníci s telefonem

Zdroj: Computerworld, 23. září 2011- Není to tak dlouho, co se v pardubické Tesle vyráběly především vojenské radary. Tesla už neexistuje, výroba radarů ovšem pokračuje i dnes. Jen to už zdaleka není jediný výrobní a výzkumný program firmy RETIA, a.s.  která vyrostla právě na lidech bývalé Tesly.

Přínosné hrátky s hlasy

Zdroj: Trend marketing, 27.06.2011 - Tichá pauza v hovoru, vyslovení určitého slova, tón hlasu. Kdo umí význam těchto jevů interpretovat pomocí hlasové analýzy, může uspořit až třetinu nákladů na kontaktní centrum.

Realistická modernizace protiletadlového raketového komplexu KUB

O možnosti předpokládaného vyřazení komplexu 2K12 KUB již informoval zásadní koncepční dokument současnosti i budoucnosti naší armády, Bílá kniha. Existuje však cesta k zachování tohoto segmentu ve spektru protiletecké obrany.