Skip Navigation LinksHome > Novinky > Soutěž průzkumných hlídek - Libavá

Soutěž průzkumných hlídek - Libavá

Soutěž průzkumných hlídek - Libavá

Náročný pětietapový závod připravil pro příslušníky Armády České republiky 102. průzkumný prapor ve spolupráci s občanským sdružením Červené barety s cílem porovnat praktické a teoretické dovednosti, znalosti a schopnosti jednotlivých průzkumných hlídek součástí a zařízení AČR. Zastoupeny jsou týmy pořádajícího praporu, 4. brigády rychlého nasazení, 7. mechanizované brigády, 13. dělostřeleckého pluku, 15. ženijního pluku a Univerzity obrany.

Soutěžící a organizátory osobně pozdravili a ceny vítězům předali zástupce náčelníka generálního štábu – ředitel Společného operačního centra MO generálmajor Jiří Baloun a další čestní hosté, brigádní generál Ján Kožiak velitel Velitelství výcviku Vojenské akademie Vyškov, velitel 53. pluku průzkumu a elektronického boje plukovník gšt. Josef Havlík, velitel 102. průzkumného praporu podplukovník René Sabela a primátor města Prostějova Miroslav Pišťák.

„Soutěž průzkumných hlídek se odlišuje od jiných vojenských závodů zejména svým odborným profilovým zaměřením na průzkumné jednotky, pohybem v náročném terénu pouze s neseným materiálem, zaměřením na střeleckou a průzkumnou přípravu, “ shrnul závěrem specifika hlavní rozhodčí major Václav Malát zástupce velitele 102. průzkumného praporu.

Sponzorsky se podílela i společnost RETIA, a.s.