Skip Navigation LinksHome > O nás

O akciové společnosti RETIA

Jsme vedoucí česká firma v oblasti vojenské elektroniky a záznamových systémů s dodávkami do celého světa…

Sídlo společnosti

RETIA sídlí v centru východních Čech, ve městě Pardubice, které je historickým centrem průmyslu a vzdělávání. V tomto univerzitním stotisícovém městě je nejen řada škol a technologických firem, ale i sportovních a kulturních institucí, příležitostí a akcí. V hodnocení kvality života jsou Pardubice řazeny k nejlépe hodnoceným městům v ČR.  RETIA ve své činnosti navazuje na takřka stoletou historii elektrotechniky v Pardubicích a zejména na více než šedesátiletou tradici vývoje a vojenské výroby, zejména radarových a komunikačních systémů.

Kdo jsme

RETIA je technologickou společností, která vyvíjí, vyrábí a modernizuje radary, raketové prostředky, systémy velení a řízení, záznamové systémy, UWB lokalizační zařízení a komunikační systémy. Tyto produkty dodala a dodává AČR, NATO, dalším armádám NATO a dalším vojenským i civilním zákazníkům v ČR i ve více jak 40 zemích světa.

Začátky

RETIA byla založena jako s.r.o. koncem roku 1993 a od té doby prakticky nepřetržitě roste, a to nejen svojí velikostí, ale zejména objemem a významem zakázek. V roce 1996 se firma transformovala na akciovou společnost, v průběhu času zakoupila, zrenovovala a dostavěla vývojový a výrobní areál, kde dnes sídlí, provedla řadu technických a organizačních změn, tak, aby byla schopna realizovat složité a komplexní zakázky a dodávky.

Díky tomu získala a realizovala významné zakázky pro AČR i zahraniční zákazníky a vyvinula a dodává řadu produktů – např. C4I2 systém pro protivzdušnou obranu RACCOS, úplnou modernizaci raketového komplexu 2K12-KUB, modernizační radarový program (aplikován na radary P-37, PRV-17, ST-68, P-19, P-18), modernizace raketových kompletů OSA-AKM a STRELA S-10M, radar krátkého dosahu ReVISOR, několik generací záznamového systému ReDat, UWB radar „přes zeď“ ReTWis, atd…

Současnost

Holding CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) získá ve společnosti RETIA a.s. stoprocentní podíl. 

O CZECHOSLOVAK GROUP

CZECHOSLOVAK GROUP (zkráceně CSG) je holding navazující na tradici československého průmyslu, který podporuje a dále rozvíjí aktivity tradičních českých a slovenských společností v oblasti obranné i civilní průmyslové produkce. Jeho portfolio zahrnuje výrobu a prodej vojenských a speciálních vozidel, terénních nákladních automobilů, zbraní a zbraňových systémů, munice, strojírenských produktů pro automobilový, železniční a letecký průmysl či brzdových systémů pro kolejová vozidla, stejně jako silniční dopravní a logistické služby. Skupina klade silný důraz na kvalitu svých produktů a služeb a na exportní aktivity. S produkty společností holdingu se lze setkat na všech kontinentech a počet jeho zákazníků se stále rozrůstá. 

RETIA je dnes vedoucí českou firmou v oblasti vojenské elektroniky a záznamových systémů s exportem do celého světa. Aktuálně realizuje dodávku úplných modernizací desítek radarů pro asijského zákazníka, prodala licenci na výrobu radarů, realizuje kontrakt na dodávku radarů ReVISOR pro AČR, významně participuje na realizaci NATO systému AGS, představila nový radar včasné výstrahy ReVeal, realizuje dodávky rozsáhlých záznamových systémů pro ATC i další oblasti, kde rozvíjí technologie rozpoznání hlasu, rozpoznání mluveného slova, identifikaci volajícího, emoční analýzu, atd.., realizuje řadu výzkumných a vývojových programů prakticky ve všech oborech své činnosti a v úzké spolupráci s firmami AOBP ČR realizuje projekt 3D radaru typu MADR – RL-3DM ReUNION, atd….

Z ekonomického hlediska je RETIA výkonnou stabilní firmou s cca 200 zaměstnanci (přes 60% má vysokoškolské a akademické vzdělání), dosahuje tržeb cca 430 mil. Kč (HR 2012-13) a zisku po zdanění cca 26 mil. Kč (HR 2012-13).

RETIA disponuje všemi potřebnými certifikáty a oprávněními.

Pardubice - město, kde sídlí naše společnost
Pro AČR společnost RETIA vyvinula, vyrobila a implementovala systém velení a řízení - RACCOS
Vyvíjíme nový radar VHF - ReVEAL
Jsme předním dodavatelem záznamového zařízení ReDat
Dodáváme lokalizační systém osob skrz zeď - ReTWis
Modernizace radarů P-18 pro zahraničního klienta
Pro AČR realizujeme dodávku radarů krátkého dosahu - ReVISOR
Modernizace aparatury vzdušného pozorovatele ReTOB
Oblasti našeho exportu
Areál Semtín - první sídlo společnosti
Areál RETIA - stav areálu po rekonstrukci
Areál RETIA - Nová administrativně-výrobní budova
Areál RETIA - Nová výrobní budova

Představitelé společnosti

U obchodních partnerů, bankovních ústavů a zaměstnanců společnosti získáváme důvěru profesionálním vedením a řízením společnosti. Proto představitelé společnosti hrají klíčovou úlohu při strategických rozhodnutích.

Compliance program

COMPLIANCE PROGRAM HOLDINGU CZECHOSLOVAK GROUP

O holdingu CSG

O HOLDINGU CSG

RETIA - podporujeme a pomáháme

Společnost RETIA podporuje potřeby města a kraje v sociální, kulturní a sportovní sféře.

Pro akcionáře

Oznámení o přeměně podoby akcií na zaknihované