Skip Navigation LinksHome > Média > Tiskové zprávy > Státy V4 se dohodly

Firmy členských států V4 podepsaly Deklaraci o porozumění a spolupráci

20. 9. 2014, Dny NATO-Mošnov – Firmy členských států V4 z ČR, Maďarska, Polska a Slovenska podepsaly Deklaraci o porozumění a spolupráci na společném radarovém programu zemí V-4.

Firmy obranného průmyslu RETIA, a.s., ELDIS Pardubice, s. r., T-CZ, a.s. a TATRA TRUCKS a.s. za Českou republiku, PIT-RADWAR S.A. za Polsko, HM ARZENÁL ZRt. za Maďarsko, MSM Martin, s.r.o. a EVPÚ a.s. za Slovensko deklarují, že jsou připraveny spolupracovat na realizaci společného radarového programu zemí V-4 podle požadavků ministerstev obrany zemí V-4.

V rámci této deklarace firmy potvrzují připravenost splnit požadavek na rozdělení programu na projekt radaru ASR (Air Surveillance Radar) a na projekt radaru ADR  (Air Defence Radar) s tím,  že lídrem v  projektu ASR bude společnost RETIA, a.s. a lídrem v projektu ADR  bude firma PIT-RADWAR S.A.

Tento významný dokument podepsali vrcholní představitelé firem RETIA, a.s.  za českou stranu, PIT-RADWAR A.S. za polskou stranu, HM ARZENÁL ZRt za maďarskou stranu a MSM Martin, s.r.o. za slovenskou stranu.