Skip Navigation LinksRETIA - LEPŠÍ PŘEHLED > Novinky > Pozvánka na DEFEXPO 2020

Pozvánka na DEFEXPO 2020

09. 01. 2020
Pozvánka na DEFEXPO 2020

Ve dnech 5. - 8. února se na Vás budeme těšit v Lucknow v Indii na veletrhu DEFEXPO 2020.

Indie, střední a východní Asie jsou pro společnost RETIA, předního českého výrobce radarových systémů a speciální elektroniky, důležitými a také tradičními trhy. Proto tam pravidelně prezentuje své výrobní portfolio. Loni to bylo například na 12. ročníku Aero India, letos zástupci pardubické společnosti představí její produkty na 11. ročníku veletrhu DEFEXPO, a to ve dnech 5. až 9. února 2020 v severoindickém městě Lakhnaú.

Na společném stánku CZECH TRADE bude RETIA prezentovat novinky i osvědčené produkty. V první řadě to bude první v Česku vyvinutý a vyrobený 3D radar, který nese pojmenování ReGUARD. RETIA jej poprvé odborné veřejnosti představila v minulém roce, na DEFEXPO 2020 bude mít indickou premiéru. ReGUARD je určen především pro detekci a současné sledování pozemních a pomalých níz­koletících cílů s malou odraznou plochou. Ojedinělou vlastností nového českého radaru je, že využívá zároveň elektronické vy­chylování radarových svazků i mechanické otáčení radarové hlavy.

Pro odborníky bude velmi zajímavé i malé přenosné radarové zařízení ReTWis 5 využívající ultraširokopásmovou radiolokační technologii. ReTWis 5 je nejnovější evolucí tohoto systému, který dokáže detekovat a sledovat živé osoby ale i zvířata za zdí nebo za jinou nekovovou překážkou. Jeho vývojem se specialisté společnosti RETIA zabývají již několik let. Specifické schopnosti radaru ReTWis 5 mohou využívat především různé obranné a bezpečnostní složky nebo statní i soukromé instituce.

Osvědčeným a úspěšným produktem, se kterým mohou návštěvníci DEFEXPO 2020 v expozici společnosti RETIA seznámit, bude i záznamový systém ReDat. Záznamový systém ReDat umožňuje krátkodobé i dlouhodobé archivování pořízených záznamů hlasové komunikace, záznam obrazovek dispečerů letového provozu, synchronní simultánní přehrávání audio, video a radarových dat, transkripci a živý příposlech. ReDat je v Indii hojně rozšířen a používán pro pořizování a správu záznamů na mnoha letištích. Jeho schopnosti však přesvědčily i zákazníky v řade jiných zemí, má tedy potenciál oslovit další zájemce z regionu.

RETIA předvede i své schopnosti v oblasti modernizace radarových systémů. Půjde konkrétně o modernizační projekty radarových systémů sovětského původu P-18 a SURN, které jsou stále hojně rozšířeny i ve střední a východní Asii. V případě přehledového a vyhledávacího radaru P-18 má RETIA za sebou několik desítek modernizovaných systémů pro řadu zákazníků, a to včetně Armády České republiky. Také s modernizací radarového systému SURN protiletadlového raketového kompletu 2K12 Kub má RETIA bohaté zkušenosti. Značně vylepšené systémy SURN společnost RETIA dodala české armádě i několika dalším ozbrojeným silám v různých zemích, kupříkladu i do Spojených států.

Veletrh DEFEXPO se koná každé dva roky a jde o jednu z největších událostí v oblasti vojenských, bezpečnostních a aerokosmických technologií v Indii. Pořádá jej indická vládní organizace Defence Exhibition Organisation. Jeho význam potrhuje fakt, že jen v roce 2018 se jej účastnilo přes 700 vystavovatelů, z toho téměř třetinu tvořily zahraniční firmy.