RETIA

Modernizace radaru P-18

Původní zpracování radarového signálu není schopno detekovat a sledovat cíle na pozadí silného rušení a velký podíl neautomatizované ruční práce nesplňuje požadavky na cílovou kapacitu zpracování, spolehlivost a přesnost.

Navrhovaná modernizace radaru potlačuje výše uvedené nedostatky původního systému a poskytuje významné zlepšení výkonu, spolehlivosti a udržovatelnosti.

Modernizace radaru P-18

Radar P-18 je 2D mobilní radar včasného varování pracující v pásmu VHF. Mezi hlavní výhody radaru P-18  patří velký dosah a schopnost detekovat i neviditelné cíle používající stealth technologii. Velikost VHF antény znemožňuje její integraci do raket, které se používají pro likvidaci radarů, což zvyšuje odolnost systému vůči nepřátelskému napadení. Navzdory velmi  spolehlivé a relativně jednoduché mechanické konstrukci nemohou původní radarové systémy  plnit dnešní požadavky díky morálně i fyzicky zastaralé elektronice a nevyhovujícímu softwarovému vybavení.

Dostupnost náhradních dílů

Prodloužení životnosti

Snížení nákladů

Integrace moderních technologií

Digitální rozhraní

Modernizaci radaru lze provést buď ve společnosti RETIA, a.s. nebo v opravárenských podnicích uživatelů. RETIA garantuje komplexní podporu zákazníků pro produkční i servisní fáze.